Bully kutta

14. března 2018 v 17:08 | Kašparová B. |  Neuznaná plemena

Jiný název:

Bully cutha, Bohli kutta, Pakistani bully kutta, Pakistani mastiff, Pakistani fighting dog, Pakistani bully dog, South asian mastiffBully kutta - povaha plemene

Drsný vzhled tohoto plemene se odráží v jeho povaze. Je to ostré a silně dominantní plemeno vůči lidem i jiným zvířatům a především k představitelům svého druhu. Bully kutta je ale inteligentní a ušlechtilý strážce a ochranář pána i majetku. Pokud je s nezkušeným vlastníkem, může být obtížné ho zvládnout. Pokud zjistí, že je silnější než jeho majitel, tak nebude poslouchat. K dětem je velmi milující a hravý.

Popis psího plemene Bully kutta

Bully kutta je silný, vytrvalý a mrštný pes. Stavbou těla připomíná předky německé a dánské dogy nebo evropské mastify, které lidé užívali k lovu zvěře. Má atletickou stavbu těla - jakýsi přechod mezi rychlým chrtem a silným mastifem. Srst je krátká a hladká, často bílá s barevnými plochami. Chůzí připomíná lva. Velikost tohoto plemene je okolo 80 cm, jen zřídka tuto výšku přesahují a hmotnost se pohybuje mezi 60-80 kg. Někdy bývají i těžší. Dožívají se průměrného věku 8-10 let.

Klasifikace FCI

Toto plemeno prozatím nebylo uznáno FCI.

Základní péče o psa

Protože má tento pes krátkou srst, nevyžaduje každodenní vyčesávání ani jiné zvláštní péče. Výchova plemene není náročná, pán musí být ale dominantnější než pes. Jinak by se výcvik stal nezvladatelným. Bully kutta vyžaduje každodenní procházky. Hodí se proto k aktivním lidem.

Historie plemene Bully kutta

Pákistánská bully kutta je plemeno vycházející z prastarých mastifů ze starověké Indie. V době britské kolonie nacházel uplatnění především v arénách, kde se utkávali a stálé utkávají mezi sebou, s býky, medvědy, vlky, opicemi a jinými šelmami. Původ jména bully kutta je pravděpodobně odvozeno z anglického bull (býk). Je to tedy synonymum pro evropského bulldoga (býčí pes).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama