Americký toy-foxteriér

14. března 2018 v 16:42 | Kašparová B. |  Neuznaná plemena
Jiný název:
American Toy Fox TerrierAmerický toy-foxteriér je dobře rostlý pes s krásnými proporcemi a hladkou srstí. Je to živý, čilý a energií sršící pes, překrásný přítel a všemi oblíbený miláček. Pro ty, jenž milují droboučké psy, je nepostradatelným společníkem.

ANGLICKÝ NÁZEV:

angl.: American Toy Fox Terrier; čes.: Americký toy-foxteriér

PŮVOD:

Americký toy-foxteriér je známý také jako American Toy Terrier nebo jako Amertoy. Plemeno bylo vyšlechtěno v roce 1936 v USA. Jeho standard se datuje k roku 1876. Ve Spojených státech byl pečlivou selekcí chovu zmenšený. Díky křížení s Anglickým toy teriérem (Englisch Toy Terrier), Čivavou, (Chihuahua) a s Italským chrtem, má rafinovaně uhlazené rysy a mírnou povahu. Ve značné míře je zbaven chyb, obyčejně typických pro trpasličí plemena. Jeho původní využití bylo chytání krys. Plemeno je uznané UKC, NKC, NTFTA, AKC, APRI, ACR.

POPIS:

Americký toy-foxteriér má ocas ukotvený krátce a nošený vysoko. Oči má tmavé a okrouhlé. Uši má tvarované do písmene "V" a vztyčené. Stop odděluje klenutou lebku od malého úzkého čenichu. Srst má krátkou a silnou. Zbarvení je bílé s černo tříslovými nebo tříslovými značeními. Vyskytují se však i jiná zbarvení.

VÝŠKA:

Americký toy-foxteriér měří v průměru asi 25 cm.

VÁHA:

Americký toy-foxteriér váží v rozmezí 1,5 až 3 kg.

SRST:

Americký toy-foxteriér

CHARAKTER:

Americký toy-foxteriér je fyzicky malý, avšak robustnější pes, který si za všech okolností udržuje svoji vášeň pro život. Toto plemeno si myslí, že je velké. Je nepoddajný a houževnatý, bystrý a šťastný, avšak tvrdohlavý. Je zvědavý a aktivní, po celý svůj život si udržuje svého mladého ducha. Je inteligentní, milující, citlivý a milý. Je velmi ostražitý a pohotový, zvídavý a rychlý. Je to společenský pes, který nikdy nezapomene na svoje starodávné zvyky teriéra, a proto bude doma bojovat s myšmi a drobným domácím zvířectvem. Je to malý atletický pes, který velmi miluje hon. Je laskavý a velmi loajální. Toto plemeno je výjimečné svojí inteligencí a dobře vytrénovatelné. Někteří z nich jsou cvičeni k pomoci post

PÉČE:

Americký toy-foxteriér je velmi aktivní pes, který velice pečuje o své psí potřeby. Na péči je nenáročný. Pravidelně češte a kartáčujte jeho srst, aby byla hladká.

PRŮMĚRNÁ DÉLKA ŽIVOTA:

Americký toy-foxteriér se průměrně dožívá 13 až 14 let.

PLEMENO:

FCI - Neuznané plemeno.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama