Americký mini pei

13. března 2018 v 17:06 | Kašparová B. |  Neuznaná plemena

Jiný název

American Mini-Pei, americký mini-pei


Povaha plemene

Americký Mini-Pei je energičtější, živější a temperamentnější než Shar-Pei. Americký Mini-Pei je přátelský, milý pes, který je výborným domácím mazlem.

Popis amerického mini-pei

Americký mini-pei je zmenšeninou šarpeje. Není to tedy jen šarpej na krátkých nohách, ale je celkově proporcionálně menší. Barva srsti může být aprikot, černá, žlutá nebo čokoládová. Více u plemene Shar-Pei. Mini-pei se dožívá v průměru 13 let.

Klasifikace FCI

Je veden jako neuznané plemeno. Oficiální zkratka pro ČR je AMP. V pořadí popularity mu patří 265. místo.

Základní péče o psa

Americký mini-pei není na péči náročný. Musíme se ale postarat o jeho kůži a její záhyby, aby byly čisté. Také se musí kontrolovat oči, aby nedošlo k vchlípení nebo vychlípení očního víčka. V tomto případě je nutný chirurgický zásah.

Historie plemene americký mini-pei

Tento pes vznikl v USA křížením malých jedinců plemene Shar-Pei (u nás Šarpej). Přestože není oficiálně uznaným plemenem podle Mezinárodní kynologické federace FCI, existuje již několik chovatelských stanic, specializujících se jen na Mini-Peie. V Evropě je jeho chov zastřešen evropským klubem. Českomoravská kynologická unie vydala několik průkazů původu. Klub chovatelů Mini-Pei byl u nás založen v roce 2002. Chovatelé můžou být organizováni i v Klubu chovatelů málo početných plemen psů. Objevuje se i na výstavách a důkazem, že je toto plemeno nezpochybnitelné, je vyškolení exteriérových rozhodčích.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama